Істинне значення любові

Лютий – традиційно той місяць, коли любов, здається, стає головною темою дискусій. З приходом Дня Валентина багато розмірковують про те, кого люблять, кого любили і кого хочуть любити. Однак все ж на питання, що є любов, більшість не має чіткої та впевненої відповіді.

Багато вказали б на 13 главу Першого послання до коринтян, «главу про любов» але питання все-таки залишається відкритим – що ж таке любов? Любов – це іменник чи дієслово? Найочевидніше, і перше, і друге: любов – це іменник, і любов – це дієслово.

Однак є одне «але»:  любов не безумовна. Безумовний, відповідно до словника, означає «той, що не підкоряється ніяким умовам». Так що ж таке любов? У своєму першому посланні апостол Іван говорить (1 Ів. 4: 7-9) говорить: ««Улюблені, любім один одного, бо від Бога любов, і кожен, хто любить, родився від Бога та відає Бога! Любов Божа до нас з’явилася тим, що Бог Сина Свого Однородженого послав у світ, щоб ми через Нього жили».  Любов – це іменник, тому що Бог – любов. Любов – це дієслово, тому що Бог послав Свого Єдиного Сина в світ. Якби любов була беззастережна, Бог міг би просто проголосити, що Він є любов і ніколи не показати Свою любов – була б це справжня любов? Відповідь «ні». Любов не може бути любов’ю, поки вона не має відповідних дій любові.

Причина, чому людям подобається ідея безумовної любові в тому, що вони купилися на обман, що щось може бути дане безкоштовно. Однак сьогодні ніщо не є безкоштовним. Свобода – не безкоштовна: Ісус помер на хресті за наші гріхи, щоб ми могли бути вільні. Наша свобода коштувала Йому життя. Вам це може здаватися безкоштовним або безумовним, але хтось десь заплатив ціну за все, що, як ви думаєте, є безкоштовним або безумовним. Якщо любов була беззастережна, тоді чому Ісусові довелося бути слухняним до смерті і смерті хресної? (Фил.2).

Часто нам подобається залишатися дітьми в своїй вірі і в своєму житті, бо ми думаємо, що таким чином зможемо продовжувати отримувати щось просто так, задарма. Подивіться на все, що, як ми переконані, є безкоштовним: порятунок, благодать і любов. Візьмімо для прикладу кохання.Любов у своєму істинному значенні – це заповіт, і поцікавтеся у будь-якої одруженої людини – виявиться, що цей заповіт аж ніяк не безкоштовний, він дуже дорого коштує; благодать – це розширення прав і можливостей, вона зовсім не безкоштовна для всіх, просто запитайте про це апостола Павла (Рім.6,7).

Якщо ми маємо намір зростати, нам потрібно усвідомити, що певні зобов’язання і вимоги – це не прагнення жити під законом, а скоріше зрілість і біблійне розуміння того, чим насправді є любов.

Усвідомлюємо ми це чи ні, але ми сьогодні подолані духом беззаконня, і саме тому ми хочемо, щоб все було безкоштовно. А коли заради безпеки встановлюються кордони, деякі намагаються їх відкидати. Любов – це Бог, і у любові є вимоги. Бог захотів від Самого Себе стати жертвою за наші гріхи, коли полюбив нас настільки, щоб дати нам волю та вибір. Наш уряд теж любить нас, і тому існують обмеження швидкості і світлофори. Любов – це не беззаконня, любов – це наявність вимог. (Ів 14: 6) Якби любов була беззастережна, тоді не було б сенсу вірити в Ісуса Христа як єдиний шлях до Отця.

Батьківська любов проявляється у кордонах, які вони встановлюють, щоб їх діти відчували себе безпечно.

Отже, що ж таке любов? Любов – це свобода, любов – це істина, любов – це благодать, любов – це сила, любов – це життя, любов робить нас зрілими. Однак важливо пам’ятати: любов – не безкоштовна. Вирішуючи, любити чи ні, ви робите вибір. Навіть якщо, на вашу думку, вам це нічого не вартує, любов вартуватиме вашої свободи. Адже Ісус сказав: «Якщо ви Мене любите, Мої заповіді виконуйте» (Ів 14:15).

Те, чого потребує цей світ – це любов; у чому маю потребу я – це любов, чого потребуєте ви – любов, і коли ми зрозуміємо, що таке любов, ми ніколи більше не повернемося до того, що лише маскується під любов. Якщо любов безкоштовна – вона не має цінності. Ось що є любов – Бог!

 

Джерело: ieshua.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *