“Але як покличуть Того, в Кого не ввірували? А як увірують у Того, що про Нього не чули? А як почують без проповідника? І як будуть проповідувати, коли не будуть послані? Як написано: Які гарні ноги благовісників миру, благовісників добра” До Римлян 10:14-15
Церква має надзвичайно великий потенціал для реформування суспільства. Але ефективне реформування можливе лише тоді, коли закладено правильну основу. Реформація стосується не лише віри, вона торкається політики та економіки зокрема. Доведено, що серед економічно розвинених країн світу абсолютну більшість складають ті країни, де переважає протестантизм.
Розглянемо основні новозавітні принципи, які 500 років тому були знову відновлені, і які сьогодні повинні стати гаслами для кожного громадянського суспільства:
– Sola Scriptura («тільки Писання»). Тільки Писання є найвищим авторитетом.
– Sola fide («тільки вірою»). Тільки вірою в Христа людина отримує спасіння.
– Sola gratia («тільки благодаттю»). Тільки благодаттю Бог дає спасіння.
– Solus Christus («тільки Христос»). Тільки Христос – єдиний та істинний Спаситель. Тільки Він посередник між Богом-Отцем і людством.
– Soli Deo gloria («тільки Богу слава»). Тільки Бог достоєн слави.
Чи може наша країна жити за цими принципами? Чи зможе вона без церкви мати чітке уявлення про основні напрями та орієнтири свого реформування? Як кожному з нас на практиці застосовувати вищезазначені принципи? Відповіді на ці та інші запитання Ви зможете отримати, послухавши аудіопроповідь Ярослав Лукасик