Історія будівництва церкви “Соборна”

Мальовниче поле… селище Софіївська Борщагівка… Тут, навесні 2013 року, за проханням брата Віктора Мялика, зібралися брати, серед яких пастор Олександр Озеруга, брати Сергій Руденко, Михайло Дунчак, Сергій Озеруга, Олександр Домбровський, Сергій Степанюк, Валентин Голубенко, Олег Дечний, Павло Озеруга, Кватерчук Василь та гість із Америки – брат Річард. Вони зібралися для молитви, просити у Бога благословення для початку забудови житлового комплексу “Львівський маєток”. Саме тоді народилася мрія, щоб на “Львівському маєтку” був молитовний будинок.

“Перші думки чи наміри про церкву “Соборну”, якою ми її сьогодні знаємо, з’явилися три роки тому весною, коли наш брат Віктор почав будівництво на масиві. – Ділиться спогадами Олександр Озеруга. – Ще коли у першому домі був лише фундамент та блоки, ми з братами, в тому числі із братом Річардом зібрались, щоб помолитися за благословіння будівництва житлових будинків, що розпочав брат Віктор. І саме на цій зустрічі вперше прийшла думка, аби брат Віктор виділив 10-12 соток землі для збудування Церкви. Наприкінці  зустрічі брат Річард, звершаючи молитву за будівництво всього масиву, молився конкретно і за цю, тоді ще майбутню, церкву словами: “Боже, благослови цю церкву, яка буде, яка є.” Він проголошував це вірою, і тоді його слова звучалитрохи дивно, незрозуміло. Проте сьогодні ми бачимо плід і результат тієї молитви, яка була звершена три роки тому”.

Бажання побудувати храм на території “Львівського маєтку” лягло на серце брату Віктору Мялику, і вже 25 листопада 2015 о 13 годині 12 хвилин екскаватор підняв перший ківш землі із котловану – розпочалося будівництво храму.

«Коли Бог поклав мені на серце будувати цю церкву, я взяв відповідальність, що це зроблю, – зізнається Віктор Мялик. – Оскільки Бог мене вів із дитинства, коли я ріс без батьків, я теж хотів зробити щось для Нього».

Ще перед початком будівництва храму почалося формування церкви із людей.  Адже будівництво храму – це не тільки технічна робота по зведенню будівлі, але це клопітка духовна праця, це молитви людей, які люблять Бога та Божі справи, підтримка і благословення служителів. Так, уже 14 квітня 2015 року в цокольному приміщенні дитячого садочку “Левенятко”, що знаходиться на території житлового комплексу “Львівський маєток”, була перша молитва і богослужіння тих християн, які  хочуть служити для Бога і людей на території цього комплексу. І саме починаючи від цієї дати, щосереди проходили зібрання тих, хто в майбутньому утворив церкву “Соборна”.

А вже 16 грудня 2015 року, звершивши молитву, брати, серед яких був гість із Англії брат Бернард, символічно заклали першу цеглину, як факт, що будівництво храму перейшло в активну фазу і тривало всього-на-всього 11 місяців і 23 дні. І такий короткий термін є ще одним свідченням Божого благословення та керівництва.

«Я глибоко переконаний і вірю, що цей Дім молитви буде повний спасенного народу, – зауважив Михайло Паночко. – Храм буде власністю Божою і Господь дасть його в оренду церкві, яка буде там збиратися, молитися, і там будуть народжуватися душі для Царства Божого».

Церква «Соборна» дякує всім, хто не був байдужим до будівництва храму, хто за сотні тисяч кілометрів хвилювався і молився за успіх цієї справи. Одним із таких людей є брат Бернард із Англії та брат Річард із Америки. Взяти участь у будівництві храму є особливим благословенням, і ті, хто трудився на славу Бога, радіють в своєму серці і дякують Господу за таку можливість.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *